Program

07:30  Registrace a snídaně

08:30  Zahájení HRko 2021 | Solitea Vema Hlavní stage

08:45 Alena Zímová & Ivan Duškov | "Interní rozvojový projekt" | Solitea Vema Hlavní stage

Na HRko #4 přiveze interní rozvojový projekt VZP ČR velké postojové změny u pracovníků front office zaměřený na plošné zavedení a dlouhodobou udržitelnost standardů péče o klienta a proklientského přístupu na 180 klientských pracovištích Všeobecné zdravotní pojišťovny.

 

 

 

09:10 Václav Muchna z Y Soft | R&D transformace | Solitea Vema Hlavní stage

Václav Muchna z Y Soft

Václav Muchna je šéfem brněnské, ale globální firmy Y Soft. Ta patří ke světovým lídrům tvorby softwaru pro podnikové tiskárny. Václav na HRko 2021 představí případovku s názvem R&D transformace, kdy v rámci vlastního oddělení vývoje o 120 lidech zrušil všechny manažerské posty a předal organizaci práce do rukou řadových zaměstnanců R&D. Výsledkem byl 400% nárůst produktivity oddělení.

 

 

 

09:35 UniCredit Group & TCC online | Poznejte výběrové řízení budoucnosti. Chytrý náborový chatbot ušetří práci s administrativou a odmění i kandidáty | Solitea Vema Hlavní stage

 

Přednáška založená na unikátním projektu UniCredit Bank. Představíme nástroj, který vznikl propojením několika oborů – HR tým UniCredit Bank se spojil s experty na psychodiagnostiku z TCC online a pomocí datové analýzy a sofistikovaného systému machine learningu přišli s chytrým náborovým chatbotem. Ten řeší nejen každodenní administrativu spojenou s náborem, ale především posouvá zkušenost kandidáta na novou úroveň. Každý kandidát získává z pohovoru s chatbotem rozvojovou zprávu. Chatbot zároveň z HR týmu v UniCredit dělá digitálního inovátora na českém a slovenském trhu a umožňuje pracovat s daty na nové úrovni spojením toho nejlepšího z umělé inteligence, práce s lidmi a psychologie. A co je podstatné, to nejužitečnější z něj může začít používat každá firma, malá či korporace, ať už každoročně řeší jakýkoliv počet kandidátů.

 

10:00 LMC Datová Laboratoř | Exkluzivně: Co se děje a bude dít na trhu práce 2021?

Výtah nejnovějších dat s komentářem pouze pro HRko 2021. - Tomáš Ervín Dombrovský, analytik trhu práce LMC

 

 

 

 

10:15 Pracovní skupina 

HRko-pracovní skupina

10:15  Coffee break v obou sálech Denní klub a Hudební klub

10:35 Jiří Pecina, zakladatel, MEDDI hub: Telemedicína jako zaměstnanecký benefit pro celou rodinu | FESTIVAL STAGE

Telemedicína je obor procházející dynamickým růstem, který umožňuje snadný a rychlý přístup k lékařské péči kdekoliv a kdykoliv. Efektivní a bezpečné propojení lékařů a pacientů proto vnímá stále více firem jako benefit, který chtějí svým zaměstnancům poskytnout.

 

 

 

10:40  LMC Datová laboratoř | Jak se nepos*at z hodnocení na Atmoskopu?

Vše, co byste měli vědět, abyste ho využili jako eso v náboru. - Adam Hazdra, manažer projektu Atmoskop.cz.

 

 

 

 

10:55 Bogdan Siderek z ikigai: Budování týmů podle silných stránek | FESTIVAL STAGE

Pojďme se společně podívat na to, jak se dá změřit a uchopit věc někdy tak neuchopitelná, jako je firemní kultura. Popíšu vám metodiku kmenového vůdcovství a její využítí pro spolupráci, motivaci a lepší pochopení lidí v jakémkoliv týmu. Na případových studiích našich klientů ukážu, jak lze ve firmě dlouhodobě dosahovat lepších výsledků díky poznání silných stránek podle Clifton Strenghts a hodnot podle Barrett Values Centre.

 

 

 

11:20 Hana Williams Musilová z LIKO-S | Systém hodnocení a řízení firmy přes malé týmy | Solitea Vema Hlavní stage

Systém hodnocení a řízení firmy přes malé týmy
Jak zajišťujeme to, aby lidé byli zapojeni do výsledku svého týmu
Jak sdílíme s našimi lidmi zisky z firmy
Proč si naši lidé dělají sami svoji výplatu
Co dělat, když to na konci měsíce nevyjde?
Proč firmu dělíme na malé ,,firmy‘‘ uvnitř firmy
Co dělat s tím, když jsou ve firmě neziskové ,,firmy‘‘, ale musí generovat zisk
A jak z toho všeho mít nakonec ještě radost!

 

11:45 Ladislav Onderka & Roman Bojko | Podpora inkluze a diverzity v IKEA | Solitea Vema Hlavní stage

 

 

Péče o lidi, ale i diverzita a inkluze jsou součástí našich hodnot a vize. Jsme přesvědčeni o tom, že je důležité vytvářet pracovní prostředí, kde se všichni zaměstnanci cítí vítáni, respektováni, podporováni a oceňováni, a to bez ohledu na jejich identitu a původ. Rádi se s Vámi podělíme o konkrétní příklady toho, jak se snažíme řídit a podporovat diverzitu ve firmě ale taky inkluzi zněvýhodněných skupin v naší společnosti.

12:10 LMC Datová Laboratoř | Jak to vypadá, když firma opravu umí (online) vzdělávat své lidi?


Případovku představí Dagmar Revendová, HR Manager, Alliance Laundry Systems LLC.

 

 

 

 

12:30 Oběd v obou sálech - Denní klub a Hudební klub

13:30 HR debata s Coca-Cola: Employer branding | Chillout zóna

14:45 Desert na Festivalu HR řešení

13:30 Gabriela Bartáková z JOBka: Jak na automatizaci nejen HR procesů a efektivní komunikaci i ve výrobních firmách? | FESTIVAL STAGE


Ukážeme vám prakticky, společně s jedním naším klientem - firmou Ferrit a její personální manažerkou Petrou Klementovou, jak je možné zautomatizovat nejen HR procesy ve firmě prostřednictvím moderní chytré mobilní aplikaci JOBka při náboru zaměstnanců, jejich adaptaci, jednoduché oboustranné komunikaci se zaměstnanci, rychlém vyhodnocení anket i dotazníků spokojenosti, používání jakéhokoli formuláře ve firmě, vzdělávání, hodnocení zaměstnanců, propojení na stávající firemní systémy. Provedeme Vás možnostmi, jak ve firmě ušetřit čas a náklady firmy. Naše zákazníky najdete po celé ČR, Slovensku - menší i velké firmy různého zaměření. Díky jazykovým mutacím aplikace jsme překročili hranice s Francií, Maďarskem, Bulharskem a Polskem.

 

13:50 Ondřej Gryc z Pinya: Digitalizace personální práce  | FESTIVAL STAGE

Ukážu vám, jak může vypadat personalistika v 21. století a jak lze zpříjemnit práci personalistům i zaměstnancům. Společnost PINYA vyvinula nástroj pro řízení personalistiky PINYA HR, kde řešíme kompletní cestu od náboru zaměstnance, přes jeho působení ve firmě až po jeho odchod. Náš software slaví mnoho úspěchů v Česku, v Evropě a první zákazníky máme už i v Asii. Přijďte se podívat na přednášku naší Brněnské firmy, která má letité zkušenosti s intranetovými řešeními pro malé i velké firmy.

 

 

14:10 Tereza Lipoldová a Michaela Klimková ze Seduo.cz: Firemní vzdělávání kdykoliv, kdekoliv? No jasně – online.  | FESTIVAL STAGE

Inspirujte se u firem, které používají ke vzdělávání Seduo.cz. Možná, že i vám Seduo.cz pomůže postavit vzdělávání u vás ve firmě na nohy a dodá kolegům chuť na sobě pracovat. Podíváme se spolu na příklady, jak firmy využívají Seduo.cz, jaké jsou nejčastější překážky ve vzdělávání a jak je pomáháme odbourat.

 

 

13:45 LMC Datová Laboratoř |5 tipů pro profi práci s daty při náboru


Jak o datech přemýšlet, jak s nimi pracovat a jak s jejich pomocí vylepšit váš nábor? - Zdeněk Němec, hlavní konzultant datových řešení LMC.

 

 

 

14:45 K+portal Recruiment stage | RECRUITMENT STAGE

14:35  LMC Datová laboratoř | Pohled na firemní vzdělávání z druhé strany - Jan Nehasil ze Seduo.cz, opět s datovým úvodem T.E. Dombrovského.

Detaily ještě řešíme:-)

 

 

 

15:40 Lumír Tesař | Jak za pomoci interních zdrojů vytvořit a rozjet náborovou reklamní kampaň | Solitea Vema Hlavní stage

 

Lumír Tesař je personálním ředitelem Škoda Transportation a už jste ho mohli na živo zažít na prvním HRku, kde prezentoval případovku náboru mladých talentů v Česku i v zahraničí. Letos bude jeho tématem návod na to, jak pouze za pomoci interních zdrojů vytvořit a rozjet náborovou reklamní kampaň, která se stane magnetem pro lidi všech pozic. Lumír vám krok-za-krokem ukáže, jak nad kampaní přemýšleli, co je jejím cílem, kdo se na ní podílel a exkluzivně na HRku představí i všechna čísla a výstupy.

 

16:05 Jan Vlachynský | Šéfové jsou kokoti | Solitea Vema Hlavní stage

Jan Vlachynský je principálem vyhlášených brněnských podniků jako Bar, který neexistuje | Super Panda Circus nebo 4pokoje. Dostal se také do prestižního žebříčku Forbes 30pod30 a o (ne)šéfovství natáčí podcasty Šéfové jsou kokoti. Tahle případovka ale nebude o skvěle namíchaných drincích a vyladěných pokojích nýbrž o tom, proč jsou šéfové často tou největší překážkou skvělé práce. Jak sám říká, 10 let šéfuje kdečemu a je přesvědčený, že to musí jít i jinak. V téhle pětadvaceti minutovce se dozvíte, jak šéfovat firmu nebo tým tak, abyste nestáli v cestě pozitivním změnám a růstu lidí ve firmě.

  16:30 Záverečný panel se spíkry | Solitea Vema Hlavní stage

17:00 Diskuse se spíkry

17:00 Caffee Break v obou sálech - Denní klub a Hudební klub

18:00 Oficiální ukončení HRko #4